6 חוקים לבניית אתר סלולרי

6 חוקים לבניית אתר סלולרי

 

6 חוקים לבניית אתר סלולרי

זמן קריאה: 4 דקות

הצפי הוא שעד סוף שנת 2014 מספר המשתמשים בכל העולם באופן קבוע במכשיר סלולרי כלשהו יעמוד על קרוב ל-2 מיליארד. זה אומר שהזריזים מביניכם שיבינו את המשמעות של זה, יבנו אתר סלולרי ויתאימו את עצמם לפלח השוק הזה, ירוויחו בהתאם.

מה שזה אומר לגבי העסק שלכם הוא שאתם חייבים להיות עם אתר שניתן להגיע אליו בקלות מכל המכשירים הניידים ועיצוב האתר שלכם צריך להיות מותאם לא רק למחשבים נייחים אלא גם למכשירים סלולריים.

אספנו עבורכם 6 חוקים פשוטים שיעזרו לכם להבטיח שיהיה לכם אתר סלולרי שמותאם לכל המכשירים הניידים:

 

  1. תכירו את קהל היעד שלכם

   אחד הדברים הטובים ברשת הוא שאתם יכולים לנתח ולעקוב אחרי כמעט כל סוג של מידע ולהשתמש בזה כדי לשפר באופן משמעותי את כל החלקים של העסק שלכם. לכן, כשאתם באים לעצב את האתר שלכם למשתמשים ניידים אתם צריכים לוודא שאתם לא יוצרים פתרון אחד שמתאים לכולם.

   תנתחו את הנתונים ונסו להבין איזה מכשירים הם הכי נפוצים בקרב המבקרים שלכם באתר ואז תבססו את פתרונות העיצוב שלכם על פי הנתון הזה – אני אפתיע אתכם ואגלה לכם שיש סיכוי גדול שרוב המבקרים שלכם באתר לא משתמשים בטלפונים הנפוצים ביותר כמו אייפון או סמסונג.

   אחרי שתקבלו את המידע שאתם צריכים, אתם תוכלו לבנות את האתר בצורה כזו שתהיה נוחה לרוב המבקרים באתר שלכם. אתם עדיין צריכים לוודא שאפשר לבקר באתר שלכם מכל מכשיר.

  2. הקשר זה המפתח

   מכיוון שלאתרים סלולריים לא תהיה את אותה פונקציונאליות כמו לאתרים רגילים, מעצבי אתרים צריכים להציב לעצמם כעדיפות עליונה לגלות מה המבקרים שלכם מחפשים הכי הרבה כשהם מבקרים באתר שלכם, ואז לוודא שתהיה להם גישה קלה למידע הזה.

   לעתים קרובות הם יחפשו את מספר הטלפון שלכם או דרך ליצור אתכם קשר אז חשוב מאוד לוודא שתהיה להם גישה קלה למידע הזה בצורה של כפתור נוח שהם יוכלו ללחוץ עליו או מספר טלפון שיופיע באופן קבוע על המסך. ישנם מצבים שהם יחפשו משהו ספציפי כמו למשל דרך להזמין משהו וכד’ – אם תאפשרו להם למצוא את מה שהם מחפשים בקלות אז אתם בדרך הנכונה להבטיח חווית משתמש מעולה למשתמשים סלולריים. 

  3. תחשבו “מסך מגע”

   כמו שציינתי קודם, חשוב שכל האתר הסלולרי שלכם יהיה נגיש בצורה של הקלקה באצבע שמבקרים באתר הסלולרי שלכם. מה שזה אומר הוא שכדי שלמשתמשים תהיה חווית משתמש טובה וקלה, אתם צריכים לאגד קישורים וכפתורים גדולים שאפשר ללחוץ עליהם בקלות באמצעות האצבע.

   חשוב מאוד להשאיר שטח לבן מסביב לכפתורים כדי שכאשר המבקרים ירצו ללחוץ על כפתור מסויים, הם לא ילחצו על כפתור אחר בטעות בגלל הקרבה ביניהם. אף אחד לא אוהב ללחוץ על משהו אחד ולהגיע למשהו אחר.

  4. תשמרו על עיצוב פשוט

   תזכרו שכאשר אתם מעצבים אתר סלולרי, המטרה העיקרית היא לא לעצב אתר מפוצץ מבחינה גרפית ומעוצב בצורה מושלמת. המטרה העיקרית היא לאפשר למבקרים שלכם לנווט בקלות באתר מבלי לדאוג לזמני טעינה ארוכים במיוחד.

  5. עמודים ללא עמודות

   כשאתם מעצבים אתר רגיל, דהיינו אתר למחשבים נייחים, אפשרויות העיצוב שלכם בלתי מוגבלות. לעומת זאת, כשאתם מעצבים אתר סלולרי, אמנם גם כאן יש לכם חופש עיצובי מסוים אבל אם אתם רוצים אתר שניתן לנווט בו בקלות, יש לכם רק אפשרות אחת.למרות שלסמארטפונים יש מסך גדול יחסית, זה יכול להיות מעצבן כשאתם צריך לגלול במספר עמודות כדי למצוא את מה שאתם מחפשים. נסו לשמור על עיצוב שמבוסס על עמודה אחת כדי לקבל את התוצאות הטובות ביותר.

   עיצוב אתר עם עמודה אחת

   עיצוב אתר עם עמודה אחת

  6. תשלבו רשתות חברתיות

   אחד הדברים הטובים ביותר במשתמשים סלולריים הוא שהם אוהבים לשתף לשתף ולשתף מה שאומר שהם מאוד פתוחים לרעיון של לשתף(כבר אמרתי “לשתף”?) ברשתות החברתיות. זה מעולה עבורכם מכיוון שאם תבנו אתר סלולרי בצורה כזו שתאפשר למבקרים לשתף בקלות את מה שהם אהבו באתר שלכם, אתם תוכלו להשיג עבורכם הרבה מאוד חשיפה.תוודאו תמיד שיש לכם באתר הסלולרי קישורים לרשתות החברתיות בכל העמודים באתר.

סיכום

עם קצב גדילה קבוע של משתמשים סלולריים בכל העולם, חברה שרוצה להישאר רלוונטית, צריכה לתת להם את מה שהם צריכים. עיצוב אתר סלולרי שמותאם לכל המכשירים צריך להיות עדיפות ראשונה. אפשר לבנות אתר סלולרי טוב בכך שקודם כל תבינו מיהו קהל היעד שלכם, מה הם מחפשים באתר שלכם, וכמובן לאפשר להם חוויית גלישה נעימה וקלה ככל האפשר.

 חשוב לבחור חברה עם ניסיום בתחום בניית אתרים

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *